Oficialii clubului FCU Craiova sau FC Unica, noua marcă înregistrată de Adrian Mititelu la OSIM și care apare tot mai des în peisajul echipei, au anunțat astăzi cooptarea lui Rokas Lekiatas. Acesta este un fundaș lituanian cu un CV nu prea interesant, dar în care staff-ul tehnic și cel adminstrativ își pun mari speranțe.

„Bun venit, Rokas Lekiatas!

Fundașul central lituanian, în vârstă de 25 de ani si o înălțime de 1.88 m, a semnat un contract valabil cu clubul nostru pe o perioadă de 6 luni. Are o opțiune de prelungire pentru încă 2 ani și jumătate.

Rokas are 73 de meciuri în prima ligă din Lituania. El a evoluat în trecut la echipele Siauliai, Dziugas, ADM Lorqui (Spania), Suduva, Pakroujis, FA Siauliai, Panavezys. Cea din urmă a fost ultima echipă la care a evoluat.
La nivel internațional, Rokas Lekiatas are 7 prezențe la Echipa Naționala a Lituaniei, la ultimele 5 meciuri fiind titular.

Rokas Lekiatas va îmbrăca tricoul cu numărul 3 al echipei noastre.
Îi dorim mult succes și cât mai multe performanțe!“
, se arată într-un comunicat al clubului patronat de familia Mititelu.

Dacă ţi-a plăcut, abonează-te la ştirile NewsRo.eu printr-un LIKE dat paginii de FACEBOOK!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *