Dinamo Bucureşti a încheiat la egalitate primul amical susţinut în cadrul cantonamentului din Antalya. „Câinii“ au făcut 1-1 cu Genclerbirligi, ocupanta locului 8 în liga secundă a campionatului Turciei. Golul alb-roşilor a fost marcat de Neluţ Roşu în minutul 52. Pentru echipa din Ankara a punctat malianul Mustafa Yatabare (’18).

În partida disputată la „Calista Sport Center“ din Belek, antrenorul Zeljko Kopic a început partida cu următorul unsprezece: Golubovic – Lucas, Patriche, Homawoo – Cr. Costin, Dani Iglesias, Christian Ilic, Amzăr – Ghezali, Goncalo gregorio, Abdallah. După pauză au mai intrat Began – Moura, Bena, D. Irimia, Politic, Borduşanu, Bani, R. Grigore, A. Irimia şi N. Roşu.

Dinamo mai are în program un meci de verificare în Antalya. Acesta va avea loc pe 12 ianuarie, cu formaţia belgiană Charleroi RSC, la baza sportivă Kamelya Selin.

Dacă ţi-a plăcut, abonează-te la ştirile NewsRo.eu printr-un LIKE dat paginii de FACEBOOK!